52. ISSF World Championship Rifle/Pistol, Changwon, KOR

31 Aug -13 Sep 2018

10m Air Rifle Men
Kamenskiy, Sergey Russian FederationLG400-E Alu Expert
MARICIC, Miran CroatiaLG400-E Alu Expert
10m Air Rifle Men Team
Yang, Haoran ChinaLG400 Alu Expert
Sergey Kamenskiy Russian FederationLG400-E Alu Expert
Maslennikov, Vladimir Russian FederationLG400 Competition
Alexander Dryagin Russian FederationLG300 Anatomic
50m Rifle 3 Postions Men
BARTNIK, Tomasz PolandKK500-E Anatomic
50m Rifle 3 Position Men Team
Louginets, Nazar Russian FederationKK500
Sergey Kamenskiy Russian FederationKK500-E Alu
Yury Shcherbatsevich BelarusKK500-E Alu
Illia Charheika BelarusKK500 Anatomic
Bubnovich, Vitali BelarusKK500-E Alu
50m Rifle Prone Men Team
Brodmeier, Daniel GermanyKK500
Kaulich, Christoph GermanyKK500
Dallinger, Maximilian GermanyKK500
10m Air Rifle Women
MOUDGIL, Anjum IndiaLG400 Alu Expert
10m Air Rifle Women Team
Mehuli Ghosh LG400-E Anatomic
Moudgil, Anjum IndiaLG400 Alu Expert
Chandela, Apurvi IndiaLG400-E Anatomic
Isabella Straub GermanyLG400-E Anatomic
50m Rifle 3 Positions Women
Straub, Isabella GermanyKK500 Alu Master Workshop
50m Rifle 3 Position Women Team
Isabella Straub GermanyKK500 Alu Master Workshop
Orth, Jaqueline GermanyKK500 Alu
Ibsen, Rikke Maeng DenmarkKK500 Alu Master Workshop
Nielsen, Stine DenmarkKK500-E Alu
50m Rifle Prone Women
Isabella Straub GermanyKK500 Alu Master Workshop
50m Rifle Prone Women Team
Orth, Jaqueline GermanyKK500 Alu
Isabella Straub GermanyKK500 Alu Master Workshop
Nielsen, Stine DenmarkKK500-E Alu
Ibsen, Ricke Maeng DenmarkKK500 Alu Master Workshop
10m Air Rifle Men Junior
Hazarika, Hriday IndiaLG400 Alu Expert
10m Air Rifle Men Junior Team
Zolfagharia, Amirisiyavash Iran (Islamic Republic of)LG400-E Anatomic
Marsov, Ilia Russian FederationLG400 Alu Expert
50m Rifle 3 Positions Men Junior
Pekler, Zalan HungaryKK500-E Alu
50m Rifle 3 Position Men Junior Team
Pekler, Zalan HungaryKK500-E Alu
50m Rifle Prone Men Junior
Karlsen, Benjamin Tingsrud NorwayKK500
Pekler, Zalan HungaryKK500-Alu
50m Rifle Prone Men Junior Team
Karlsen, Benjamin Tingsrud NorwayKK500
Wadlegger, Stefan AustriaKK500 Alu
10m Air Rifle Women Junior
Valarivan, Elavenil IndiaLG400 Anatomic
Agrawal, Shreyan IndiaLG400-E Alu Expert
10m Air Rifle Women Junior Team
Valariva, Elavenil IndiaLG400 Anatomic
Agrawal, Sheryan IndiaLG400-E Alu Expert
Kaushik, Manini IndiaLG400 Anatomic
50m Rifle 3 Position Women Junior
Bordet, Jade FranceKK500 Anatomic
Ivanova, Maria Russian FederationKK300 Alutec
50m Rifle 3 Position Women Junior Team
Ivanova, Maria Russian FederationKK300 Alutec
50m Rifle Prone Women Junior
Koeck, Rebecca AustriaKK500-E Alu Master Workshop
Szutko, Aleksandra PolandKK500 Alu
50m Rifle Prone Women Junior Team
Koeck, Rebecca AustriaKK500 Alu Master Workshop
Waibel, Sheileen AustriaKK500 Alu
Verena, Zaisberger AustriaKK500-E Expert
10m Air Rifle Mixed Team
Yang, Haoran ChinaLG400 Alu Expert
Galashina, Anastasiia Russian FederationLG400 Anatomic
Maslennikov, Vladimir Russian FederationLG400 Alu Expert
10m Air Rifle Mixed Team Junior
Suppini, Marco ItalyLG400-E Alu Expert
Agrawal, Shreyan IndiaLG400 Alu Expert
Panwar, Divyansh Singh IndiaLG400 Alu Expert
10m Air Pistol Women Team
Svetlana Medvedeva Russian FederationLP400

 

This website uses cookies. By continuing to use the website, you agree to our privacy policy.